Feskov logo

Yasalleştirme

Taşıyıcı annelik alanında
Ukrayna mevzuatının avantajı
AVUKATIMIZ
Legislation 1
Programlarımızın tüm katılımcılarına:
- VIP
- Konfor
- Düşük maliyetli

Kişisel bir avukatın hizmetleri toplam 4 saat süreyle verilmektedir. Uluslararası üreme hukuku uzmanımız size her konuda yardımcı olacak ve kapsamlı tavsiyeler verecektir.
ANONİMLİK
Legislation 2
Dileğinize saygı duyuyoruz, heyecanınızı anlıyoruz. Tam bir anonimlik sağladığımızı anlamak önemlidir.

Ukrayna mevzuatı, taşıyıcı anneliği kısırlık tedavisinin resmi bir yöntemi olarak kabul etmektedir. Sadakati sayesinde, sürecin anonimlik faktörleri de dahil olmak üzere genetik ebeveynlerin haklarının korunması için çok seviyeli bir sistem sağlama süreci düzenlenmiştir. Taşıyıcı anne ve yumurta donörü sizin hakkınızda hiçbir şey bilmiyor (anlaşmaların ve sözleşmelerin yasallaştırılması ile ilgili ayrıntıları ve ilgili yasal ilişkileri avukatlarımızdan alabilirsiniz).

Ayrıca Avrupa ülkelerinde, eve döndükten sonra bir çocuğun haklarının yasallaştırılmasına ilişkin standart plan ile, yerel yasalarınızın özellikleri nedeniyle anonim kalmanın teknik olarak mümkün olmadığını da lütfen nutmayın. Bu, konsolosluğun yanı sıra yerel devlet tescil makamları, mahkemeler ve diğer makamların gerekliliklerinden kaynaklanmaktadır. Merkezimiz, Ukrayna kanunlarına ve eyaletinizin kanunlarına uygun olarak tam anonim olarak alternatif seçenekler sunmaktadır.

Bütün müşterilerimiz kesinlikle anonimdir / isimsizdir. Bu, programlarımız için bir ön şarttır.

Üstelik tüm tarafların korunması garantilidir.

HER ŞEY YASALDIR
Legislation 3
Taşıyıcı annelik alanında Ukrayna mevzuatının avantajları: :

 • Siz (genetik ebeveynler), taşıyıcı annenin kendi başına çocuğu alıp kaçması riskinden tamamen korunursunuz, çünkü Ukrayna'da bir taşıyıcı annenin böyle bir eylemi ceza gerektiren bir suçtur. Çocuğun ebeveynleri sadece Sizsiniz.
 • Taşıyıcı annenin sorumluluklarını ve genetik ebeveynlerin haklarını korumak için çok düzeyli sistem.
 • Çocuğunuz için bir doğum belgesi kaydederken, “anne ve baba” sütununda yalnızca siz belirtilirsiniz.
 • Ukrayna'daki yabancı vatandaşlar Ukrayna vatandaşları ile aynı haklara sahiptir (Ukrayna Anayasası'nın 26. Maddesi). Sipariş numarası 787 (02.10.2013 tarih ve 787 sayılı Sağlık Bakanlığı r http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1697-13?find=1&text=%F1%F3%F0%EE%E3%E0%F2 % ED% E5 # w11), taşıyıcı anneliğin kısırlığın tedavisi için bir yöntem olduğunu belirtir. Aile kanununda Sağlık Bakanlığının emriyle resmi olarak temsil edilmektedir.
KONSOLOSLUK
Legislation 4

Rusya Federasyonu Konsolosluğu Harkov'da bulunuyor ve vatandaşlarına çok duyarlı. İş deneyimine dayanarak, bu kurum, Kiev'deki büyükelçilik gibi, Ukrayna topraklarında vatandaşlar tarafından doğan çocukların kayıt başvuruları için çok arkadaşçadır. Adalet Bakanlığında hazırladığımız, bir çocuğun pasaportunu aldığımız ve doğum yeri olarak Ukrayna'nın belirtildiği bir çocuk için bir Rus pasaportu ile Ukrayna'dan ayrıldığımız bir belge paketi temelinde kayıt olursunuz. Detayları yöneticimizden veya avukatımızdan öğrenebilirsiniz.

- Profesör Feskov Taşıyıcı Annelik Merkezi, aile ve uluslararası hukuk alanında geniş bir yelpazede hukuki hizmetler sunmaktadır.
- hizmetlerimizi müşterimiz olarak taşıyıcı annelik programları çerçevesinde kullanabilirsiniz.
- avukat ekibimiz sizin için aşağıdaki görevleri yerine getirecektir:
- yeni doğmuş bir çocuğun kaydı.
- elçiliğe sunulmak üzere belgelerin hazırlanması.
- program sırasında tartışmalı konularda mahkemede hukuki yardım.
- evlilik ve aile hukuku alanında uluslararası hukuki danışmanlık.
- müşterilerin devlet kurumlarında ve büyükelçiliklerde temsil edilmesi.
- hedeflerine ulaşmada yasal çatışmalarla karşılaşan diğer kliniklerden hastalara da hukuki yardım sağlamaya hazırız.
- koordinatörümüzden her hizmet hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
- sorunuzu avukatlarımıza sorun, sorununuzu nasıl çözebileceğinizi öğrenin!

video
Şirketimizde taşıyıcı annelik programlarını destekleyen yüksek kaliteli hukuki hizmetler, Ukrayna ve Rusya'daki avukatların başarılı işbirliğinin sonucudur. Eve gitmek için seçtiğin yol için bütün adımlar atılmıştır ve Rusya 'dan bir avukatla anlaşmıştır.
Böylelikle merkezimizle iş birliği yaparak hem avukatımızın hizmetlerini alıyor hem de aslında doğrudan ülkenizde sertifikalı ve akredite bir avukatla çalışıyorsunuz.


Şirketimizde şu anda üreme hukuku ve üreme kanunlarının düzenlenmesi alanında 4'ü uluslararası uzman olmak üzere 11 avukat istihdam edilmektedir. Tüm hizmet paketleri, çocuğun ayrılmasıyla ilgili tüm sorunlarınızı karşılamaya yetecek hukuki tavsiyeleri içerir.

Şirketimizde şu anda üreme hukuku ve üreme kanunlarının düzenlenmesi alanında 4'ü uluslararası uzman olmak üzere 11 avukat istihdam edilmektedir. Tüm hizmet paketleri, çocuğun ayrılmasıyla ilgili tüm sorunlarınızı karşılamaya yetecek hukuki tavsiyeleri içerir.


video
Taşıyıcı annenin sorumluluklarını ve genetik ebeveynlerin haklarını korumak için çok düzeyli sistem Daha fazlası >
Taşıyıcı annenin çocuğu kendine alma riskinden tamamen korunursunuz, çünkü bu ceza gerektiren bir suçtur. Çocuğun ebeveyni sadece SİZSİNİZ (Ukrayna Aile Kanunu Madde 123, Madde 2) Daha fazlası >
Çocuğunuz için bir doğum belgesi kaydederken, "anne ve baba" sütununda yalnızca SİZ belirtilirsiniz. Daha fazlası >

- Sağlık Bakanlığı'nın emri (madde 6.9. Sağlık Bakanlığı'nın 02.10.2013 tarihli 787 sayılı Emri "Ukrayna'da yardımcı üreme teknolojilerinin kullanımına ilişkin Prosedürün onaylanması üzerine")

- bir yabancının bir vatandaşla aynı haklara sahip olduğuna dair Ukrayna anayasası (Ukrayna Anayasasının 26. Maddesi)

- taşıyıcı anne ile genetik ebeveyn arasında bir sözleşme yapılır, bu sözleşmenin noter tasdiki

- klinik ve müşteriler arasında bir sözleşme düzenlenir

- Yasal olarak düzenlenen ticari taşıyıcı annelik (02.10.2013 tarih ve 787 Sağlık Bakanlığı Kararı 6.11 paragrafı, paragraf 5. Ukrayna Aile Kanununun 136. Maddesi

- taşıyıcı annelik programına katılmak için sadık yasal çerçeve

- evli olmayan çiftler için optimize edilmiş çalışma

 • Taşıyıcı annenin kendi çocuğu vardır ve başka bir çocuk almakla maddi olarak ilgilenmez. Programa ödeme almak için katıldığı için, başka bir çocuğa bakması zor.
 • Ukrayna Ceza Kanunu, bir vekil anne, genetik ebeveynli bir çocuğun yaşamında özgürlüğe veya karar alma mekanizmasına zarar verirse, ağır cezalar (insan kaçakçılığında olduğu gibi) öngörür. Anlaşmaya göre ve Ukrayna Yasasına göre, genetik ebeveynler, taşıyıcı annelik yoluyla doğan çocuğun ebeveynleridir.
 • Bir çocuğu taşımak için noter tasdikli resmi bir sözleşme çalışıyor. Çocuğun haklarının genetik ebeveynlere devredilmesi ve konsolosluk ile etkileşimin düzenlenmesi sürecini düzenleyen tüm hizmetleri içerir (Eğer devletiniz gerektiriyorsa).

Ukrayna mevzuatı, Aile Yasası'nın 123. Maddesine göre, genetik anne ve genetik baba "çocuğun ebeveynleri" olarak adlandırılmaktadır. Çocuğun doğum belgesine kaydedilenler onlardır. Bu nedenle, Ukrayna'nın devlet tescil makamlarına kayıtlı olanlar - yasalarla korunan - çocuğun genetik ebeveynleridir. Çocuk için pasaportun daha fazla tescili, eyaletinizin mevzuatına ve konsolosluk departmanının mevcut konumuna bağlıdır.

Taşıyıcı anne ile müşteri arasındaki ilişki, aşağıdakiler uyarınca yapılan bir anlaşma ile yönetilir:

A) Medeni mevzuatın kişisel mülkiyet ve mülkiyet ilişkilerini (medeni ilişkiler) yasal eşitlik, irade özgürlüğü ve katılımcılarının mülkiyet bağımsızlığına dayalı olarak düzenlediğini tanımlayan Ukrayna Medeni Kanunu'nun 1. Maddesi.

Ukrayna Medeni Kanununun 6. maddesi şunları belirlemektedir:

 1. Taraflar, medeni hukukta öngörülmeyen, ancak medeni hukukun genel ilkelerini karşılayan bir anlaşma yapma hakkına sahiptir.
 2. Taraflar, medeni hukukun öngördüğü sözleşmede, bu kanunlar ile düzenlenmeyen ilişkilerinin uzlaşma hakkına sahiptir.
 3. Taraflar sözleşmede medeni mevzuat hükümlerinden geri çekilebilir ve kendi takdirlerine göre ilişkilerini çözebilirler. Taraflar sözleşmede, bu eylemlerin açıkça belirtmesi halinde ve ayrıca tarafların medeni mevzuat eylemleri hükümlerine ilişkin yükümlülüklerinin içeriklerinden veya taraflar arasındaki ilişkilerin özünden kaynaklanması halinde medeni mevzuat hükümlerinden geri çekilemez.
 4. Bu maddenin birinci, ikinci ve üçüncü bölüm hükümleri tek taraflı yetkilere de uygulanır. Sözleşme özgürlüğünü tanımlayan Ukrayna Medeni Kanunun 627. maddesi.

Böylece, bir tarafın diğer tarafa in vitro fertilizasyon yoluyla gebe kalan bir çocuğu doğurmaya yönelik hizmetleri sunmayı taahhüt ettiği ve diğer tarafın bu hizmetleri kabul etmeyi ve ödemeyi taahhüt ettiği bir anlaşmanın yapılması, yasanın gereklerini tam olarak karşılamaktadır.

Sözleşmenin içeriğini tanımlayan Ukrayna Medeni Kanunu'nun 628. maddesi.

Sözleşmeyi yerine getirme yükümlülüğünü belirleyen Ukrayna Medeni Kanunun 629. Maddesi.

Sözleşmenin şeklini belirleyen Ukrayna Medeni Kanunu'nun 639. Maddesi.

B) Ukrayna Aile Kanunu'nun 123. Maddesi, üreme teknolojileri yardımıyla tasarlanan bir çocuğun kökenini düzenlemektedir. Öyleyse bu makalenin 2. bölümünde üreme teknolojileri yardımıyla çocuk sahibi olan eşler ebeveynleri olarak tanımlanıyor.

Ek olarak, s. 2.2. madde 2. Ukrayna Adalet Bakanlığı'nın 18.05.2003 tarih ve 140/5 sayılı emri. Eşlerin ebeveyn haklarının tescili prosedürü, çocuk doğurmuş bir kadın tarafından bu tür eylemleri gerçekleştirmek için noter tasdikli bir rıza temelinde oluşturulmuştur.

Böylece, Ukrayna'nın mevcut mevzuatının bu normlarına göre, bir taşıyıcı anne ile bir anlaşma kapsamında müşteri olarak hareket eden eşler, üreme teknolojileri aracılığıyla tasarlanan bir çocuğun ebeveynleri olarak açıkça tanımlanmaktadır.

Taşıyıcı anne, müşteri ve sağlık kurumu arasındaki ilişki, in vitro fertilizasyon prosedürü için yapılan anlaşmaya tabidir.

Bu durumda, taraflar, madde A) 'da verilen Ukrayna mevzuatının normlarına yönlendirilecektir  ve ayrıca:

 1. Sağlığın korunmasının temel ilkelerinden biri olan Ukrayna Yasası'nın 4. Maddesi "Sağlık hizmetlerine ilişkin Ukrayna mevzuatının temelleri" sağlık hizmetleri ekonomisinin ve finansmanının çeşitlendirilmiş doğası, devlet garantilerinin tekelin tekelleştirilmesiyle birleşimi ve girişimciliğin ve rekabetin teşvik edilmesi; Kamu idaresi, kamu idaresi kurumları ve sağlık çalışanlarının özerkliği yasal ve sözleşmeli temellere dayanıyor.
 2. Ukrayna Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen şartlara ve prosedüre uygun olarak yapılan suni tohumlama ve embriyonun implantasyonunu öngören Ukrayna Kanunun "Ukrayna Sağlık Mevzuatının Esasları" 48. Maddesi, eşlerin yazılı rızasına bağlı olarak, bu tür bir eylemde bulunan yetişkin bir kadının tıbbi endikasyonlarına göre, bağışçının kimliğinin bilinmemesini sağlamak ve tıbbi gizliliği korumak.
 3. Ukrayna Yasasının 38. Maddesi "Ukrayna Sağlık Mevzuatının Temelleri" hastanın doktor ve tıbbi kurum seçme özgürlüğünü tanımlamaktadır.
 4. Ukrayna Kanunu'nun "Ukrayna Sağlık Mevzuatının Temelleri" 79. Maddesi, sağlık kurumlarının, vatandaşların ve bunların derneklerinin, mevcut mevzuata göre, yabancı tüzel kişiler ve kişilerle herhangi bir şekilde işbirliği için bağımsız olarak anlaşmalar (sözleşmeler) yapma, ilgili uluslararası kuruluşların faaliyetlerine katılma hakkına sahip olduğunu belirler. , dış ekonomik faaliyet yürütmek. Böylece, Ukrayna mevzuatının atıfta bulunulan normları, tüp bebek hizmetleri de dahil olmak üzere özel hizmetler sağlamak için tıbbi kurumların çeşitli bireyler ve tüzel kişilerle sözleşmeye dayalı ilişkilere girme olasılığını düzenlemektedir. 02/04/1997 tarih ve 24 numaralı sipariş. Ukrayna Sağlık Bakanlığı suni tohumlama prosedürünü gerçekleştirmek için prosedür ve koşulları belirlemiştir.

Bu belge şunları sağlar:

suni tohumlama prosedürü akredite tıbbi kurumlarda gerçekleştirilir (madde 1.2.);

Usul meselesi, eşlerin başvurusu ve muayenesinden sonra, bu prosedürün birlikte yapılması gereken yetenekli bir kadının temyizi üzerine çözülür (madde 1.3.); Suni tohumlama yaptıran bir kadının yaşı 40ı geçmemelidir.

Aynı zamanda, ne Ukrayna Kanunun 48. Maddesi "Ukrayna Sağlık Hizmetlerine İlişkin Temel Esaslar" ne de 04.02.1997 tarih ve 24. Emrin hükümleri. Ukrayna Sağlık Bakanlığı, beyanına göre suni tohumlama prosedürü uygulanan bir kadının, bu prosedürü gerçekleştirmeyi kabul eden ve ebeveynlerin çocukla ilgili sorumluluklarını üstlenen eşlerden biri olması gerektiğine atıfta bulunmamaktadır.

Bu nedenle, Ukrayna'nın mevcut mevzuatının normlarının içeriğine dayanarak, bu prosedür için kişisel tıbbi kontrendikasyonlar haricinde, bir tıbbi kurum tarafından in vitro fertilizasyon hizmetlerinin sağlanmasında herhangi bir kısıtlama olmadığı açıktır.

Ayrıca şunlara da dikkat edilmelidir:

Biyoloji ve Tıbbın Uygulanmasına İlişkin İnsan Hakları ve İnsan Onurunun Korunmasına İlişkin Sözleşme: 4 Nisan 1997 tarihli İnsan Hakları ve Biyotıp Sözleşmesi şu şekildedir:

Bireyin çıkarları ve refahı, tüm toplumun veya bilimin münhasır çıkarlarının önüne geçer (Madde 2.).

Taraflar, tıbbi ihtiyaçları ve mevcut kaynakları dikkate alarak, yetki alanları dahilinde yeterli kalitede tıbbi bakıma eşit erişimi sağlamak için uygun önlemleri alacaklardır (Madde 3.).

39. Dünya Tıp Meclisi (Madrid, İspanya, Ekim 1987) tarafından kabul edilen İn-Vitro Fertilizasyon ve Embriyo Transplantasyonu Yönetmeliği şunu belirtmektedir:

İn-vitro fertilizasyon ve embriyo nakli, kısırlığın tedavisi için dünyanın birçok yerinde bulunan tıbbi bir yöntemdir. Bu yöntem, sadece kısırlığı düzenleyerek değil, aynı zamanda genetik hastalıkların ortadan kalkmasına katkıda bulunarak ve insan üreme ve doğum kontrolü alanındaki temel araştırmaları teşvik ederek hem bireysel hastalar hem de bir bütün olarak toplum için faydalı olabilir.

Etik ve bilimsel bir bakış açısıyla, insan üremesine tıbbi yardım, klasik tıbbi veya cerrahi tedaviye uygun olmayan tüm kısırlık vakalarında haklıdır …

Tüm bu durumlarda, hekim ancak bağışçıların ve alıcıların tam ve bilgilendirilmiş onayı ile hareket edebilir. Hekim, öncelikle işlem sonucunda doğacak olan çocuğun yüksek yararına hareket etmelidir.

Ve bu bölümde, in vitro fertilizasyonun IVA prosedürü in vitro fertilizasyonu karşılar ve destekler. Yönetmelik ayrıca, donör yumurta, sperm ve embriyoların kullanımında olası etik ve yasal çatışmaları da belirtiyor. Ancak, genel olarak hüküm, tüp bebek sürecinde donör materyallerinin kullanımını yasaklamakla kalmaz, aynı zamanda prosedür sırasında ulusal hukuk normlarına uyma ihtiyacına dikkat çekerek destekler.

Bir kadının, sonradan bir erkek veya karısı tarafından evlat edinilecek bir çocuk anlayışı için suni döllenmeyi kabul ettiği sözde ikame ebeveynliği kullanma konumunu ve olasılığını inkar etmez.

BMA, in vitro fertilizasyon ile ilgili prosedürlerin ücretli olarak yürütülmesine ilişkin onaylamadığını ifade eder.

Bu nedenle, müşteri ile taşıyıcı anne arasındaki ilişki, prensip olarak, WMA tarafından kınanmaz. Ve eğer müşteri hamilelik sırasında bir taşıyıcı annenin bakımını üstlenirse ve böylece fetüsün gelişimi için en uygun rejimi sağlarsa, Müşterinin masraflarının bu şekilde yorumlanması durumun ilkeleriyle tamamen tutarlıdır.

BİZE YAZIN
BİZE YAZIN
İletişime geçeceğiz