Feskov logo

Уkraynalı taşıyıcı anneler İngiltere'ye seyahat edebilecek

  Üç yıllık bir süre boyunca taşıyıcı annenin ve ailesinin (çocuklar, partner) çalışma izni de dahil olmak üzere vize almasına imkan tanınacak. Ukrayna pasaportuna sahip olmayan çocuklar için, çocukların bilgilerinin ebeveynlerin pasaportlarına eklenmesi seçeneği sunulacak.

  İçişleri Bakanı Priti Patel, taşıyıcı annelikle ilgili önde gelen hukukçulara yazdığı mektupta, Ukraynalı taşıyıcı anneler tarafından İngiltere dışında doğan çocukların belgelerinin düzenlenmesini kolaylaştırmak için de koşullar sunacak.

  Bu inisiyatif projesi hala geliştirme aşamasında olduğundan, İngiltere'nin diğer ülke vatandaşlarına sahip olan İngiltere sakinlerine taşıyıcı anneleri davet edip edemeyeceği belirsiz. Muhtemelen hükümet, bu seçeneği sadece İngiltere vatandaşlarına değil, ülkede yasal ikametgahı olan ve hukuki statüye sahip olan kişilere de sunmayı amaçlamaktadır.

  Kuşkusuz bu yeni politikanın, Ukrayna'da taşıyıcı annelik yöntemini kullanmayı seçen ancak bu sürecin gelecekte nasıl gerçekleşeceğinden endişe eden birçok aile için büyük bir fırsat ve çığır açıcı bir gelişme olacağı şüphesizdir.

  Feskov Human Reproduction Group'un programları arasında, gelecekteki ebeveynlerin İngiltere'de bebek sahibi olma seçeneği de bulunmaktadır.


  Önerilen
  Popüler
  BİZE YAZIN
  BİZE YAZIN
  Haberlerimize abone olun
  İletişime geçeceğiz