Taşıyıcı anneliğin Avrupa’da fiyatı

Hatta bugün bile, yeni tıbbi teknolojiler ve yenilikçi yöntemler çağında, bir kadının üreme sistemi çocuk taşıma işlevini yerine getirmeyi reddettiğinde ve en modern tedavi yöntemlerinin güçsüz olduğu durumlarda vakalar oldukça yaygındır. Bu halde durumdan çıkış yolu taşıyıcı annelik olabilir. Ancak bu hizmet tüm Avrupa ülkelerinde mevcut değildir.

İsveç, Fransa, Norveç, Almanya ve Avusturya'da, taşıyıcı anne hizmetlerinin kullanılması yasaktır. Rusya, Polonya, Gürcistan ve Ukrayna'da - resmi düzeyde buna izin verilmektedir. Avrupa’nın diğer ülkelerinde ise, taşıyıcı annelik kısıtlamalarla kullanılır veya kanunla düzenlenmez. Farklı ülkelerde taşıyıcı annelik maliyeti de oldukça farklıdır.

Taşıyıcı anneliğin Avrupa’nın farklı ülkelerinde fiyatı:

  • Birleşik Krallık. Ülkede, hizmet ticari olarak uygulanmadığına göre kısıtlamalar vardır, ancak taşıyıcı annelerin masrafları tazmin edilir. Bu tür bir tazminatın maliyeti 12.000-15.000 Sterlin'dir.
  • Danimarka. Taşıyıcı anne hizmetleri pahalıdır. Bir kadının kendi yumurtaları kullanılıyorsa, taşıyıcı annelik için fiyat 50.000 $ 'dan başlar, eğer bir oosit donörü kullanılması gerekiyorsa, 60.000 $' dan başlar. Aynı zamanda, hukuki hizmetler ayrıca ödenir ve hiç kimse etkinliğin başarısını garanti etmez.
  • Hollanda. Burada taşıyıcı annelik reklamı yasaktır, çok sayıda tıbbi kısıtlama vardır. Tipik olarak, bu hizmetin maliyeti 54.000 $ 'dır ve hiçbir garanti de yoktur. Ve kendini taşıyıcı anne olarak sunanlar genellikle, nüfusun en dezavantajlı kesimlerinin temsilcileridir,örneğin ülkeye yeni göç etmiş ve normal bir iş bulma fırsatı bulamayan kadınlar.
  • Yunanistan. Bu ülkede, taşıyıcı annelik oldukça ucuz - 20.000 dolardan başlıyor, ancak bu üreme teknolojisinin kullanımı kanunla düzenlenmiyor. Bu sadece bir çok rahatsızlıklar değil, aynı zamanda ebeveynlerin çocuklarını kolayca kucaklayabileceklerine dair güvenlerini de yok eder.
  • Belçika. Bu ülke de taşıyıcı annelik yasasının olmadığı ve hiç kimsenin size etkinliğin başarısını yasal olarak garanti edemediği ülkeler sırasındadır. Burada üreme teknolojisinin kullanım fiyatları 54.000 Euro'dan başlıyor.
  • Rusya. Bu ülkede, bu üreme hizmeti yasaldır. Taşıyıcı annenin çocuğunuzu taşıması için 45.000-60.000 dolar harcamanız gerekecek.
  • Gürcistan. Taşıyıcı anneliğe resmen izin verilen Avrupa ülkelerinden biri. Buradaki bu hizmetin maliyeti 35.000 Euro'dan başlıyor, ancak kalitesi genellikle arzulanan çok şey bırakıyor. Ek olarak, bu dağlık bölgenin kendine özgü özelliklerini - bu tür üreme hizmetlerine karşı tavrı çok belirsiz kılan sakinlerin zihniyetini hesaba katmak gerekir.
  • Ukrayna. Ukrayna'da taşıyıcı anneliğe yasaca  izin verilir ve açıkça düzenlenir. Bu üreme yöntemini kullanmanın maliyeti 28.500 avrodur.

Taşıyıcı annelik tekliflerinin yüzeysel bir değerlendirmesi bile, Ukrayna'nın diğer Avrupa ülkelere göre en avantajlı konumda olduğunu fark etmek için yeterlidir. Eğer fiyatları karşılaştırıp, yasal çerçeveyi ve sunulan hizmetlerin kalitesini kontrol edersek, taşıyıcı anneliğin Ukrayna'da ucuz olduğunu fark ederiz. Konuyu iyice anlarsanız, taşıyıcı anneliğe karar verenler için Ukrayna'nın en iyi seçenek olduğu anlaşılıyor.

İlk olarak, Ukrayna'da taşıyıcı annelikle birlikte olası tüm tıbbi olanaklar dikkate alınarak eksiksiz bir hizmet paketi sunulmaktadır.

İkinci olarak, kendilerini Ukrayna'da taşıyıcı annelerin üssünde bulan kadınlar, sosyal merdivenin en alt basamaklarından çok uzaktırlar, çocuk sahibi olmak için gerekli tüm gereklilikleri yerine getirmek için yeterince eğitimli ve disiplinlidirler. Fiziksel ve zihinsel sağlık durumu için katı bir kontrolden geçtiler, ayık ve prosedürdeki rollerini doğru bir şekilde değerlendirdiler.

Üçüncüsü, hizmetler prosedürün tam hukuki desteğini içerir. Ukrayna, genetik ebeveynlerin haklarını korumak için çok seviyeli bir sistem geliştirdi; bu, yasal olarak, hızlı bir şekilde ve gereksiz endişeler olmadan ebeveyn olmanıza ve herhangi bir sürprizden korunmanızı sağlar.

Ukrayna'da taşıyıcı anneliğin Avrupalılar için bu hizmetini  çok çekici kılan daha birçok avantajı var. Tabii ki bu da büyük taleple onaylandı. Pek çok evli çift, üreme sağlığı ile ilgili sorunlar nedeniyle ortaya çıkan engelleri aşmak ve sonunda ebeveyn olma hayallerini gerçekleştirmek için Ukrayna'ya gelir. Ve başarırlar !


Önerilen
Popüler
BİZE YAZIN
BİZE YAZIN
Haberlerimize abone olun
İletişime geçeceğiz